Консультації та замовлення продукції:
Eurobud >> Пінопласт >> Все про пінопласт >> Довговічність пінопласту як утеплювача

Довговічність пінопласту як утеплювача

Компанія «Євробуд» ТМ в 2013 році на базі Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій провела випробування власної продукції. Для перевірки були надані зразки спіненого полістиролу EPS-EN13163-CS (10) 100 EPS (ПСБ-С-25). У ході досліджень було встановлено, що теплопровідність продукції практично не змінюється від кількості циклічних впливів. На практиці це означає, що пінопласт виробництва «Євробуд» зберігає свої властивості після дії на нього циклічних кліматичних впливів: нагрівання - охолодження (аналог - зміна пори року). Узагальнені результати випробувань терміну ефективної експлуатації матеріалу представлені в таблиці нижче:

 

Марка

Середня щільність, кг/м3

Нормативна характеристика щільності згідно ДСТУ Б В.2.7-8-94, кг/м3

Відповідність вимогам

Коефіцієнт врахування впливу кліматичної деструкції, кк

Термін ефективної експлуатації

EPS-EN13163-CS (10) 100 EPS (ПСБ-С-25)

22

Від 15,1 до 25

+

1,02

не менше 50 років

 

Саме дослідження проходило в кілька етапів - заморожування, відтавання, нагрівання. Зволожені до значень вологості в умовах експлуатації і герметично запаяні в спеціальних поліетиленових пакетах зразки піддавалися впливу різних температур. Так, на першому етапі випробувань зразки піддавалися заморожуванню при температурі -22 С °. Потім зразки піддавалися відтаванню при температурі +20 С °, після чого на третьому етапі вони нагрівалися до температури +60 С °. Після кожного десятого циклу проводився відбір зразків з метою визначення їх теплопровідності в стандартних умовах і фіксації зміни зовнішнього вигляду матеріалу.
Важливо відзначити, що результати випробувань враховували вплив якості виконання монтажних робіт з теплоізоляції будівлі на етапі будівництва на зміну теплопровідності матеріалу.
Випробування при повному дотриманні ДСТУ Б В.2.7-182-2009 тривали протягом більше чотирьох місяців. У результаті було визначено, що термін ефективної експлуатації пінопласту для теплоізоляції будівель виробництва «Євробуд»ТМ становить не менше 50 років. Даний показник не тільки повністю відповідає нормам ДБН В.2.6-31: 2006, а й перевищує його в 2 рази, а компанія «Євробуд» ТМ є єдиною в Україні компанією - виробником теплоізоляційних матеріалів на основі пінополістиролу, що успішно пройшла подібні дослідження. Повний протокол випробувань доступний за посиланням
Однією з найбільш важливих характеристик теплоізоляційного матеріалу є термін ефективної експлуатації. Цей показник вказує на термін, протягом якого теплоізоляційний матеріал гарантовано не втратить своїх якостей в захисній конструкції будівлі. Дана характеристика виводиться на основі тривалих випробувань, які імітують старіння матеріалу, при моделюванні зміни пори року, вплив температури і вологості. Згідно з діючими нормативними документами України, термін експлуатації теплоізоляційних матеріалів має становити не менше 25 років (ДБН В.2.6-31: 2006). При цьому даний матеріал повинен мати підтвердження, яке вказує на такий час використання. У ролі подібних підтверджень виступають протоколи досліджень від незалежних лабораторій. В іншому випадку немає ніяких гарантій того, що матеріал не втратить своїх властивостей вже через рік після введення будинку в експлуатацію. Згодом це може стати причиною відмови роботи теплоізоляційного шару і виникнення величезного числа проблем для мешканців будинку, що, в свою чергу, призведе до значних матеріальних втрат забудовника.
Однак перед тим, як вибрати матеріал для теплоізоляції будинку, багатьох господарів цікавить його довговічність. Адже ремонт, а вже тим більше будівництво, проводиться «на віки», і дуже не хочеться в найближчі кілька десятиліть повертатися до цього питання. Термін служби пінопласту і утеплення, зробленого на його основі, залежить від двох речей:
• сумлінності виробника матеріалу;
• якості проведених робіт.
Якщо горючість пінополістиролу ще можна визначити дослідним шляхом «на око», то його довговічність лягає на совість продавця. Покупець може убезпечити себе, зажадавши протоколи випробувань матеріалу. Відсутність таких протоколів вже має стати тривожним сигналом.
Водночас зауважимо, що на довговічність вашої теплоізоляції впливає і якість її монтажу. Для робіт даного типу використовується спеціальний клей для пінопласту. У теорії клей для плитки також утримає матеріал на місці, але ненадовго. Зате він є більш дешевим при покупці. Недобросовісні будівельники часто цим користуються заради власної наживи. Важливе значення має і фасадна сітка, вкладається під теплоізоляційне покриття. Від її якості залежить стійкість останнього і міцність його кріплення до стіни. Економія відбувається і за рахунок дюбелів. За технологією на квадратний метр їх має припадати 5-6 штук, на практиці часто встановлюють 2-3. Перед інсталяцією теплоізоляційного матеріалу обов'язково варто прогрунтувати стіни. Недотримання всіх перерахованих норм скоротить термін служби вашого «теплого» фасаду в рази.
Вирішивши зробити утеплення будинку пінопластом, подбайте про грамотний вибір виробника утеплювача  і будівельників, які будуть цей матеріал монтувати. І тоді вам гарантовано безліч теплих зим і прохолодних літніх періодів.

Контакти
Центральний офіс:
м.Червоноград,
вул. Промислова, 29
(03249) 4-29-41, (03249) 4-76-70
Замовлення пінопласту:
(067) 673 32 41, (067) 560 60 50
Замовлення покрівлі:
(067) 674 32 60, (067) 560 60 40