укр

Інвестори, які планують будувати або термомодернізувати будинок, все частіше вибирають для його утеплення графітові (сірі) пінополістирольні плити. Адже, параметри теплоізоляції графітового пінополістиролу на 25% кращі в порівнянні з білими плитами тієї ж товщини.

Пінополістирол – найпопулярніший матеріал для утеплення будівель: від фундаменту до покрівлі. Якщо традиційні білі плити використовуються в будівництві вже понад пів століття, то останній десяток років також випускають сучасні сірі, які виготовляються з пінополістиролу, збагаченого рафінованими речовинами, такими як графіт. Ці добавки мають властивість відбивати або поглинати інфрачервоне випромінювання, що дозволяє значно зменшити теплопровідність пінополістирольних плит.

Графітовий пінопласт сьогодні є частиною раціонального використання енергії в будівництві. Графітові плити мають кращі теплоізоляційні властивості порівняно з білими. Як результат, для досягнення однакового ефекту теплового захисту будівлі, нам знадобляться тонші плити сірого пінопласту, в порівнянні з білим.

Чим нижче значення коефіцієнта λ (лямбда) полістиролу, тим ефективніше він захищає будівельний блок, значно знижуючи споживання енергії на опалення. Тому, якщо ми виберемо графітовий полістирол з коефіцієнтом λ = 0,031 Вт/мК і товщиною 15 см для ізоляції, слід пам’ятати, що для отримання такого ж теплового захисту стіни з використанням звичайного білого спіненого полістиролу зі значенням  λ = 0,044 Вт/мК потрібно використовувати плити товщиною 21 см.

Графітовий полістирол все частіше користується інтересом у споживачів.

Окрім можливості монтажу тонших плит, вагомими перевагами при виборі графітового пінополістиролу також є:

  • Зменшення витрат на матеріалах, з яких складається ізоляція, – тут мова йде не лише про меншу кількість кубічних метрів самого полістиролу, але й про меншу вартість інших компонентів системи ізоляції, наприклад арматурних сіток, механічних з’єднувачів або штукатурки;
  • можливість установки вужчих підвіконь;
  • більший тепловий ефект, завдяки кращому освітленню кімнат сонячним світлом через зменшення площі віконних і дверних косяків;
  • простіші, а значить дешевші роботи з утеплення простору біля підвіконь та проведення інших оздоблювальних робіт;
  • універсальне застосування: для теплоізоляції зовнішніх стін, підлог, плоских дахів та скатних дахів.

ВАЖЛИВО

Графітовий пінопласт користується все більшим інтересом у споживачів, хоч він приблизно на 25-30% дорожчий, ніж традиційний білий, але на виході ми економимо набагато більше коштів. Його використання є одним із найсучасніших, і в той же час найдешевших методів теплоізоляції в енергозберігаючому та пасивному будівництві, відповідно до вимог європейських законодавчих норм.

калькулятор