укр
23.09.2020

Відсоткова втрата тепла з будинку

В умовах дефіциту паливно-енергетичних ресурсів і щорічного їх подорожчання, для пересічного споживача гостро постає питання їх раціонального споживання під час експлуатації будинку. Якісна теплоізоляція будівлі дозволяє суттєво зменшити  теплові втрати та, відповідно, в майбутньому економити кошти на опаленні.

Втрати тепла у загальному тепловому балансі будинку:

  • 25% – 35% через стіни та кути,
  • 25% – 30% тепла потрапляє через дах,
  • 20% – 25% тепла через вікна та двері,
  • через підвали та фундаменти від 10% – 15%,
  • інші втрати тепла спричиняють, наприклад, димоходи, тут втрати можуть становити до 15%.

Найбільш частою причиною втрат тепла в будівлі є теплові мости. Теплові втрати також збільшуються через вітер, що дме з-під дверей та вікон. 

Ще однією з причин охолодження будівлі є зазори, утворені погано ізольованим фундаментом та тріщинами стіни, спричиненими рухом землі, на якій стоїть будівля (наприклад, майнінг районів).

Причиною охолодження будівлі також може бути відсутність хорошої вентиляції. Тоді не відбувається обмін свіжого повітря в приміщення, лише втрата теплого повітря зовні.

Неправильно виконані будівельні роботи на етапі зведення будівельної конструкції та неякісна теплоізоляція будівлі призводять до зниження теплової функціональності. Втрати тепла можна мінімізувати, серед іншого, теплоізоляцією виготовленою з високоякісного полістиролу ТМ EUROBUD. Хороша теплоізоляція з полістиролу зменшить втрати тепла, герметизує вікна та двері, а згодом зменшить високі витрати на опалення.

калькулятор