Металочерепиця виготовляється з гарячеоцинкованого металу, покритого багатошаровим двостороннім полімерним захисним покриттям. Розглянемо більш детально процес виробництва, структуру металу та типи покриттів. Холоднокатаний стальний лист з високим показником пластичності оцинковують шляхом занурення в ємність з киплячим цинком (гаряче цинкування), після цього наносять з обох сторін щонайменше 3 шари: пасивуючий антикорозійний шар, шар грунтуючої фарби та полімерне покриття. Шар полімерного покриття є найважливішим, тому що надає металу відповідного кольору та структури (з зовнішньої сторони, з внутрішньої – захисне полімерне покриття меншої товщини, нейтрального кольору) та безпосередньо контактує з зовнішніми факторами.
Розглянемо типи полімерного покриття:
Поліестер глянцевий – полімерне покриття на основі поліефірної фарби. Характеристики: стійкість кольору, до дії корозії та ультрафіолетового випромінювання, підходить до різних кліматичних умов, витримує перепад температур від -60 до +120оС. Товщина покриття 25 мікрон, з яких поліестер – 20 мікрон, грунтуюча фарба – 5 мікрон. Вимагає обережності при доставці та монтажі, оскільки при необережному поводженні можливі подряпини та пошкодження покриття. Фактура поверхні з таким покриттям – гладка і блискуча.
Поліестер матовий грубозернистий – різновид поліефірного покриття, яке на певній стадії виробництва піддають обробці, під час якої покриття набуває матової структури, бархатистого вигляду, більш глибокого кольору, який стає схожим на глиняну черепицю. Товщина покриття 35 мікрон, йому властива вища стійкість до механічних пошкоджень поверхні та впливу сонячних ультрафіолетових променів на зміну кольору.
Двостороннє полімерне покриття – покриття ідентичне глянцевому поліестеру, в якому полімерне покриття наноситься з обох сторін сталевого листа однакового кольору та однакової товщини. Ця особливість дуже важлива при будівництві огорож, які виглядають однаково гарно з обох сторін.
Необхідно пам’ятати, що строк служби металопродукції буде максимально довгим якщо: продукція не була механічно або хімічно пошкоджена під час завантаження-розвантаження, доставки та монтажу; під час зберігання та експлуатації нижня та верхня частини металу повинні провітрюватись, щоб на них не утворювався конденсат; строк служби також суттєво зменшуються, якщо металопродукція контактує з агресивним атмосферним або хімічним середовищем (солоне морське повітря, кислотні дощі біля великих хім.підприємств, цементна пилюка, пташиний послід та ін.).