Консультації та замовлення продукції:
Eurobud >> Новини >> Тепла водяна підлога Eurobud Heating Floor
Тепла водяна підлога Eurobud Heating Floor

Тепла водяна підлога Eurobud Heating Floor


03.04.2017

Одним з найбільш ефективних і сучасних методів опалення в приватних будинках і квартирах стали системи теплих водяних підлог. Все частіше їх використовують не тільки як додаткове опалення, але і як основну систему обігріву.

Плюси теплої підлоги в порівнянні зі звичайним (радіаторним) опаленням, випливають з її конструктивних особливостей та аналізу температурного вертикального зрізу, який наведено на малюнку:
температурний зріз приміщення з теплою підлогою
На відміну від радіаторів, тепла підлога не створює конвекції. Вона прогріває повітря в приміщенні всією поверхнею.
В районі підлоги повітря тепліше, ніж біля стелі. Це ідеальний, з точки зору комфорту і самопочуття, розподіл температури повітря всередині приміщення: 22 ° С на рівні ніг і 18 ° С на рівні голови.
М’яке теплове випромінювання від підлогового опалення діє безпосередньо на тіло людини без проміжної стадії підігріву повітря в приміщенні. Зниження кімнатної температури на 2° С, в порівнянні з традиційним опаленням, забезпечує такий же рівень комфорту. А зменшення кімнатної температури на 1°С скорочує споживання енергії на 6-8%.  
Низька температура теплоносія - ще одна відмінність системи підлогового опалення від традиційних радіаторних систем. Підлогове опалення дозволяє отримати тепловий потік 40-150 Вт з одного квадратного метру площі, при температурі теплоносія всього 30-50 ° C.

Переваги теплих водяних підлог над традиційними системами опалення:

 • Підвищений комфорт
  Зумовлений передачею теплової енергії за рахунок випромінювання, а не конвекції. Приміщення прогрівається рівномірно, без «палаючих» радіаторів і холодних кутів. Відсутній шум води, характерний для радіаторного опалення.
 • Здоров'я внаслідок відсутності циркуляції пилу
  Підлога постійно залишається сухою. На ній не утворюється цвіль; знищується живильне середовище для бактерій і пилових кліщів. Зберігається природний рівень вологості повітря, причому саме повітря не втрачає природньої свіжості. В приміщенні стає менше пилу, немає його розсадників, радіаторів, які його накопичують. Зниження конвекції повітря унеможливлює переміщення пилу по квартирі. На відміну від електричних теплих підлог відсутнє електромагнітне випромінювання.
 • Гігієнічність
  Теплі підлоги зручні для миття та дезінфекції, що робить доцільним їх використання в приміщеннях з високими вимогами до чистоти (медицина, харчова промисловість, особливо чисті виробництва і т.д.) 
 • Безпека
  Ви і ваша дитина ніколи не отримаєте ушкоджень (ударів, подряпин, опіків), що можуть трапитися при торканні об радіатор або конвектор. 
 • Ефект саморегуляції
  У системах ТП кількість енергії  що віддається визначається різницею температури поверхні підлоги і температури повітря в приміщенні. Якщо температура в приміщенні наблизиться до температури підлоги, наприклад, за рахунок сонячного освітлення, то тепловіддача зменшується, не дозволяючи кімнаті перегрітися. І навпаки,  якщо температура в приміщенні впаде, наприклад, після провітрювання, то тепловіддача підлоги збільшується. 
 • Повна свобода використання простору
  Всі нагрівальні елементи приховані під підлогою, тому вони не займають місця, не зменшують корисну площу приміщення, і, найголовніше, не спотворюють його, що дає вам більше можливостей для дизайну інтер’єру, наприклад, віконних конструкцій на всю висоту стіни. Особливо відчутні ці переваги в малиx приміщеннях.
 • Сучасність
  Тепла підлога ідеально поєднується із сучасними системами опалення, які використовують передові технології енергозбереження, такі як конденсатні  теплообмінники, теплові насоси і сонячні батареї. 
 • Економічність
  Досягається економія енергії  до 20-30 % (в порівнянні з радіаторним опаленням) в житлових будинках і до 50% в приміщеннях з високими стелями.
 • Довгий термін служби
  Єдиний елемент теплої підлоги, робота якої обмежена терміном експлуатації, це труба PEX-b. Вона розрахована на експлуатацію не менше 50-ти років.


Послідовність виконання робіт

Перед початком укладання теплої водяної підлоги в приміщенні повинні бути виконані наступні будівельні роботи:

 • вставлені вікна та двері;
 • виконані штукатурні роботи;
 • розмічений рівень кінцевого фінішного покриття;
 • виведені точки для підключення електроприладів, води, каналізації;
 • підготовлені ніші для розподільчої шафи;

 

Зріз "пирога" теплої водяної підлоги

зріз теплої підлоги

Вирівнююча стяжка
Поверхня перекриття повинна бути чистою і рівною. Нерівність по площі, яку займає одним контур, не повинна перевищувати ± 5 мм. В іншому випадку необхідно зробити вирівнюючу чорнову стяжку. При порушенні даної вимоги, під час експлуатації відбудеться заповітрювання труб, різко зросте їх гідравлічний опір, зменшиться тепловіддача труб і може виникнути проблема не тільки з запуском теплої підлоги, але і з її подальшою роботою.

Пароізоляційна плівка
Пароізоляційним шаром, як правило, служить поліетиленова плівка товщиною 0,2 мм і більше. Її призначення — захист утеплювача від вологи. Якщо перекриття холодне (під ним грунт або неопалювальний підвал), то на межі теплоізоляції / перекриття утворюється конденсат, сирість. В такому випадку, пароізоляційну плівку треба укладати першим шаром на перекриття, під пінопласт. Укладати плівку слід з напуском 8-10 см, стики проклеїти скотчем. Краї плівки потрібно завернути на стіну на 3-5 см.

пароізоляційна плівка

Демпферна стрічка

Демпферна (крайова, рантова) стрічка являє собою смугу з спіненого поліетилену товщиною не менше 5 мм і шириною 120-180 мм. Вона служить для компенсації температурного розширення стяжки і запобігає утворенню теплового мосту між стяжкою і стінами. 

Стрічку укладають уздовж бічних стін після вирівнювання поверхні основи і прилеглих до нього ділянок стін. Вона повинна бути покладена уздовж всіх стін по периметру, стійок, дверних коробок і т.п. Стрічка повинна виступати над запланованої висотою конструкції підлоги мінімум на 20 мм. Чистове покриття потрібно вкладати до демпферної стрічки. І тільки після укладання покриття обрізаються надлишки стрічки по висоті.

Демпферна стрічка може мати «спідничку» з поліетиленової плівки. Нею потрібно накрити стик між теплоізоляційної плитою і демпферного стрічкою, щоб туди не затікав бетон при заливці стяжки. Для зручності монтажу з тильного боку на демпферну стрічку нанесено самоклеючий шар для кріплення її до стіни.

Пінопласт
Грамотно виконана теплоізоляція дозволить значно зменшити тепловтрати, утеплюючи підлогу й не обігріваючи грунт, підвал або сусідів знизу. Якщо товщина теплоізоляції буде недостатньою, то неминучі втрати 15-20 % тепла. Пінопласт для утеплення є ідеальним варіантом. Коштує він відносно недорого і володіє цілим рядом корисних властивостей:

 • низька теплопровідність
  Пінопласт на 98% складається з повітря, та лише на 2% з полістиролу. Коефіцієнт теплопровідності пінопласту лежить в межах від 0,034 до 0,045 Вт/m*K. Тому пінополістирольні плити дуже добре утримуть тепло та захищають від холоду.
 • екологічність
  Гранули пінопласту складаються з молекул вуглецю та водню. Тому така теплоізоляція не буде виділяти шкідливі речовини при нагріванні.
 • довговічність
  Стійкий проти хімічного і біологічного впливу. Він може прослужити достатньо довго, оскільки не гниє і не всідається. Важливо те, що пінопласт є синтетичним продуктом, яким не харчуються мікроорганізми, тож живильне середовище для мікробів буде відсутнє.  

Дослідження підтверджують, що полістирол компанії «Eurobud»™ є дійсно нестарію­чим ізоляційним матеріалом, що не втрачає своїх властивостей: теплопровідності, фі­зикотехнічних параметрів та геометричної форми. У липні 2013 року компанія пройшла випробування і отримала "Протокол № 10к/14 кваліфікаційних випробувань з визна­чення терміну ефективної експлуатації теплоізоляційного матеріалу із спіненого поліс­тиролу EPS з терміном ефективної експлуатації 50 років".

 • звукоізоляція
  Даний матеріал володіє прекрасними звукоізоляційними властивостями. Це захистить приміщення знизу від різних шумів і рухів по підлозі.
 • пожежостійкість
  За пожежною технічною класифікацією, пінопласт компанії "Eurobud" належить до групи грючості Г1 (матеріали з низькою горючістю), і має підтвердження "Протокол горючості Г1 № 91 / 2Ц/1-2013 на плити пінополістирольні"

Компанія Eurobud рекомендує для утеплення підлоги пінопласт марки EPS 150 густиною 23 кг/м3 . Товщина шару для міжповерхового перекриття 5-10 см. Якщо це підлога на грунті, першому поверсі  або над підвальним приміщенням, яке не опалюється,  товщина пінопласту повинна бути в межах 15-25 см.
Щоб уникнути "містків холоду" потрібно використовувати пінопласт з фрезованою кромкою, або вкладати плити в два шари, але із зміщенням - за принципом цегляної кладки. 
 
Укладання труб
Наступним кроком при монтажі теплої підлоги є планвання та кріплення труб з теплоносієм. Найбільш сучасним і універсальним вирішенням даного етапу служить профільна плита для укладки труб. Виготовлена з міцної полістиренової плівки товщиною 1 мм., забезпечує швидке та надійне укладання труб будь-яким технологічним "орнаментом" та володіє рядом незаперечних переваг:

 • Особлива грибоподібна форма зубців забезпечує надійну і міцну фіксацію труби різного діаметру;Eurobud Heating Floor
 • Дозволяє зручно і швидко вкладати труби з потрібним кроком та різними способами «змійкою», «подвійною змійкою», «равликом»;
 • Можливість укладки однією людиною;
 • Придатна для цементих та самовирівнюючих стяжок;
 • Завдяки сферичній формі зубчастих виступів економиться кількість бетонного розчину. При цьому сама стяжка не втрачає міцность;
 • Матеріал плити дозволяє трубі безпечно розширюватись при нагріванні;
 • Плита служить додатковою гідро- та пароізоляцією;
 • З’єднання внахлест полегшують і забезпечують майже безвідходний монтаж;
 • Плита просто кладеться на утеплювач – не потрібні додаткові кріпильні матеріали як для самої плити, так і для труб. (клей, стяжки, скобки тощо) 

 

Використання профільних плит дозволить на порядок скоротити час монтажу теплої підлоги, захистити гріючу трубу під час укладки та заливки бетоном, підвищує міцність гріючого "пирога". 
 
Вкладати плити потрібно згідно схеми:
Починати з дальнього від дверей лівого кута, послідовно викладаючи плити зліва направо. Обрізана частина останньої плити стає першою зліва в наступномі ряді.  

Зверніть увагу, що профільні плити укладаються по всій площі підлоги! Не залежно від того, чи будуть в тому місці лежати гріючі труби чи ні. Це забезпечить однорідність структури підлоги, а отже, її міцність та надійність.

Для того, що б правильно розпланувати розкладку труб, необхідно враховувати кілька основних правил:

- Не має сенсу укладати труби щільніше ніж через 10 см. Більш щільна укладка веде до значних перевитрат тепла, при цьому тепловий потік залишається практично незмінним. Крім того, можлива поява ефекту теплового моста, коли температура подачі теплоносія зрівняється з температурою обратки.

- Відстань між  трубами не повинно бути більше 25 см, для забезпечення рівномірного розподілу температури по поверхні підлоги. Щоб "температурна зебра» не сприймалася ногою людини, максимальний перепад температури по довжині стопи не повинен перевищувати 4 °С.

- Відступ гріючих труб від зовнішніх стін повинен становити не менше 15 см.

- Не рекомендується укладати гріючі  контури (петлі) довжиною понад 100 м. Це призводить до високих гідравлічних втрат.

- Не можна укладати труби на стику плит перекриття. У таких випадках треба покласти два окремих контури по різні боки від стику. А труби, які перетинають стик, повинні бути покладені в металеві гільзи довжиною 30 см.


Схема укладання теплої водяної підлоги може бути різною, наприклад, равликом або змійкою.

варіанти укладання теплих труб
При укладанні «змійкою» гарячий теплоносій надходить в контур, як правило, біля зовнішньої стіни приміщення і безперервно охолоджується при протіканні по трубах. Тому в місці надходження теплоносія (початку змійовика) досягається велика температура поверхні і, як наслідок, велика тепловіддача. Далі всередину приміщення внаслідок охолодження теплоносія зменшується температура поверхні підлоги і щільність теплового потоку. У такого контуру нерівномірний розподіл тепла. Для того щоб це виправити, можна збільшити потужність насоса або укласти петлі у вигляді "подвійної змійки".
Більш рівномірне прогрівання теплої підлоги досягається при укладанні «равликом». В цьому випадку труби подачі і обратки постійно чергуються, і створюють однаковий температурний фон по всій поверхні підлоги в приміщенні.

схема укладання труб теплої підлоги
Схема для посиленого обігріву зовнішніх стін.

Гріючі труби

Для опалювальних трубопроводів в системах теплих водяних підлог можуть використовуватись практично всі види труб: металопластикові, мідні, з нержавійки, полібутана, поліетилену і т.д.
Ми пропонуєм використовувати труби зі зшитого поліетилену високої щільності PE-X. які ідеально підходять для систем підлогового опалення і за 25 років відмінно зарекомендували себе в опалювальних системах США та Європи.

Труби PE-X (поперечно-зшитий поліетилен) виготовляються з високомолекулярного поліетилену -СН2-СН2-. Основним показником надійності труб PE-Х є щільність. Чим вищою є щільність, тим більша ступінь кристалізації полімеру, тим міцніші міжмолекулярні зв'язки, отже, і вища якість труби.

Труба виготовляється методом екструзії: тобто заготовки поліетилену-сирцю плавляться до однорідної маси, а потім витягуються через форсунку необхідної форми і розміру.
 
Для труб, що застосовуються для теплої підлоги та опалення, існують вимоги щодо наявності кисневого бар'єру, так як кисень викликає корозію опалювального обладнання. Тому «опалювальні» марки труб PE-X покривають захисним шаром етіленвінілового спирту.

Труба PE-X ідеально підходить для систем водяних теплих підлог, зважаючи на свої характеристик:

   
- Ефективність. Коефіцієнт теплопровідності = 0,38 Вт / м * К;
   
- Надійність. Виготовлена відповідно до норм EN ISO 15875 та DIN 4726. Здатна працювати в температурних режимах (7 бар, 90 ° С) або (11 бар, 70 ° С) протягом всього терміну експлуатації (50 років);
   
- Гнучкість. Допустимий радіус вигину - 5d. Стійкість до зламів;
   
- Низька киснева проникність. Ступінь дифузії кисню становить 0,02 г / м3 на добу;
   
- Надійність з'єднань. Бухти 200 м дозволяють укладати контури потрібної довжини без єдиного стику;
   
- Довговічність. Термін служби в 50 років можна порівняти з терміном служби внутрішніх конструкцій будівлі. Труба «старіє» плавно і незначно навіть після закінчення терміну експлуатації;

Відпресовка труб
Відпресовка проводиться безпосередньо перед заливкою бетонної стяжки. До моменту відпресування вже
повинна бути змонтована шафа з розподільним колектором теплої підлоги, і всі гріючі контури повинні бути підключені до колектора.


Кожний опалювальний контур окремо наповнюється водою через колектор подачі, до тих пір поки з нього не вийде абсолютно все повітря. Для цього необхідно по черзі повністю відкрити регулюючі вентилі й витратоміри на кожному контурі.

Для труб із зшитого поліетилену графік відпресування наступний. Система навантажується тиском, який в два рази перевищує робочий (обов'язково не менше 6 бар). При цьому тиск в системі починає падати. Через півгодини необхідно відновити відпресувальний тиск. Цю процедуру необхідно провести 3 рази. Через 1,5 години потрібно останній раз докачати тиск до відпресованого і залишити систему на 24 години. Система вважається випробуваною, якщо через добу тиск системи впав менш, ніж на 1,5 бара, і немає місць витікань.

 
«Стара» німецька норма вимагає ще й випробування максимальною робочою температурою (після випробування тиском холодною водою). Потрібно на півгодини розігріти систему до 80 - 85 ° С, перевірити герметичність труб, а головне, з'єднань, особливо цангових. При необхідності, з'єднання потрібно підтягнути. Прогрів труб також корисний для зняття напружень, що виникають при їх укладанні. Потім остиглі, що знаходяться під відпресувальна тиском, труби заливають бетоном.

Бетонний розчин
Для підвищення еластичності і міцності бетону, обов'язково потрібно використовувати спеціальні види  пластифікаторів для теплої підлоги. 
Якщо не застосовувати пластифікатор, товщина стяжки над трубами, виходячи з теплового розрахунку, повинна становити не менше 50 мм (при температурі теплоносія 50 °С і температурі поверхні підлоги 30 °С). Пластифікатор дозволяє зменшити цю величину до 30 мм. Середня витрата пластифікатора на 1 м2 опалювальної підлоги становить 0,6 - 1,0 літр.

Якщо стяжка тонка (3-4 см), якщо приміщення більше 40 м2, має складну форму - замість арматурної сітки можна використовувати фібру. Вона складається з волокон поліпропілену, які мають високу здатність до перемішування і добре розподіляються по всьому об'єму цементно-піщаної стяжки.

Якісний бетон не повинен виділяти воду при укладанні (розшаровуватися). Якщо все зроблено правильно і температура повітря 20 градусів, він повинен початися схоплюватися через 4 години, а через 12 годин не буде залишати слідів від каблуків. Через 3 дні після заливки стяжки вона набере половину своєї міцності, а застигне повністю тільки через 28 днів. Не рекомендується включати систему підігріву до цього моменту.

Після того як стяжка повністю затвердіє, теплу підлогу можна запускати в робочому  режимі.

Запуск теплої підлоги 
Основне при запуску системи - видалення з неї повітря. В системі встановлюють тиск, який на 15% перевищує робочий. Після цього включають насоси на малій швидкості. Потім вручну клапанами перекривають всі контури крім одного так, щоб з нього повністю вийшло повітря.

Таким способом «продавлюють» кожний контур. Цю операцію необхідно повторити кілька разів протягом декількох днів, тому що неможливо відразу вигнати повітря з досить довгих контурів.

Починати прогрів теплої підлоги слід з температури 20-25 ° С, щодня збільшуючи її на 5 ° С, аж до досягнення проектної температури.

рубрики: пінопласт

Схожі матеріали

22.11.2018
Порівняльна таблиця пінопласту ПСБ-С-50 від Євробуд з іншими типами утеплювачів
далі>>
15.09.2017
Компанія "Євробуд" стала партнером Укргазбанку в рамках програми «Тепла оселя»!
далі>>
12.07.2017
ЄБРР збільшив розмір компенсації по програмі IQ energy до 35 %
далі>>
comments powered by Disqus
Контакти
Центральний офіс:
м.Червоноград,
вул. Промислова, 29
(03249) 4-29-41, (03249) 4-76-70
Замовлення пінопласту:
(067) 673 32 41, (067) 560 60 50
Замовлення покрівлі:
(067) 674 32 60, (067) 560 60 40