Консультації та замовлення продукції:
Eurobud >> Новини >> Теплоізоляція - ключ до пасивного будинку
Теплоізоляція - ключ до пасивного будинку

Теплоізоляція - ключ до пасивного будинку


14.07.2017Виведена в попередній статті величина 10 Вт / м2 - це надзвичайно мале опалювальне навантаження. Як можна досягти цього в Середній Європі, де розрахункова температура зовнішнього повітря часто  складає близько -12 ° С? На поперечному перерізі першого пас- сивного будинку в м Дармштадті (рис. 1) основні принципи зрозумілі і гранично прості - на шляху до малозатратного пасивного будинку треба дотримуватися два основних положення:
• зменшити тепловтрати;
• оптимізувати теплопоступлення при пасивному використанні сонячної енергії.
При нашому кліматі найважливішим заходом є зниження тепловтрат. Без ретельного покращення теплоізоляції неможливий пасивний будинок! На жаль, в минулому обидві концепції - «зменшення тепловтрат» і «збільшення теплопоступлень» - розглядали як протилежні. Насправді ж обидві складові оптимально доповнюють один одного в пасивному будинку. Якщо тепловтрати зменшуються не так сильно, то і ефект від теплопоступлений при пасивному використанні сонячної енергії завжди триває не дуже довго, тому що чисті теплопоступления (нетто) обмежуються в такому випадку перехідними порами року, в які будинок з таким типом мінімального енергоспоживання все рівно не потрібно опалювати. Якщо теплоізоляція недостатня, то в сонячні дні в кімнатах з великими вікнами, що виходять на південь, дійсно дуже тепло, але вже ввечері цей ефект пропадає, так як це тепло швидко виходить з приміщення. Тільки завдяки дуже гарній теплоізоляції пасивне використання сонячної енергії стає дійсно ефективним (див. Гл. 6). Лише коли втрати так сильно зменшені, що навіть мінімальна кількість сонячної енергії в грудні і січні досить для забезпечення теплового режиму, тоді стандарт пасивного будинку вважається досягнутим.
поперечний переріз пасивного будинку
Мал.1. Поперечний переріз пасивного будинку: масивна теплоізоляція, спеціальні вікна для пасивного будинку і система вентиляці з рекуперацією тепла

При тепловтратах розрізняють теплопередачу через повітронепроникні будівельні елементи внаслідок теплопровідності (яку називають як  «трансмісійну теплопередачу») і тепловтрати з повітряними потоками (так звані «Вентиляційні тепловтрати»). Обидва види тепловтрат в пасивному будинку в порівнянні зі звичайними будівлями повинні бути сильно зменшені. Тоді достатні теплопоступления в зимовий період, які компенсують незначні втрати тепла. Методи скорочення тепловтрат відомі:
• покращена теплоізоляція стандартних будівельних елементів (покрівля, стіни, підлоги );
• зменшення теплових мостів за рахунок якісного виконання робіт ;
• герметизація оболонки будівлі;
• використання спеціальних вікон для пасивних будинків;
• високоефективна рекуперація тепла з витяжного повітря.
Виконання цих п'яти пунктів вже досить, щоб досягти стандарту пасивного будинку. Всі вищеназвані методи досить відомі з досвіду будівництва будівель з низьким енергоспоживанням. Теплоізоляція покрівлі і стін, а також вікна і вентиляція використовуються в кожному будинку. Пасивний будинок не потребує принципово нових або іншого виду будівельних елементів і обладнання, досить покращення звичайних елементів, правда, це повинно бути значне покращення!

Як і за будь-якої інновації, внаслідок різних змін той чи інший пасивний будинок може здатися незвичайним. Виклик архітектурі полягає в тому, що загальну концепцію пасивного будинку можна висловити зрозумілою для проектування мовою. Все більше архітекторів стикаються з цим завданням, про що свідчать їхні різноманітні рішення.

Теплоізоляція - ключ до пасивного будинку

Теплоізоляція оболонки пасивного будинку має вирішальне значення  для зменшення споживання теплової енергії на опалення. Ця теплоізоляція повинна:
• мати високу якість;
• укладатися щільно і без зазорів навколо всієї будівлі.
Теплоізоляція будівлі вважається найкращою тоді, коли суттєво зменшуються тепловтрати. Найпростіше це досягається при проектуванні зовнішніх стін з мінімальною площею. Таке проектування теплоізоляції є економічно ефективним: якщо площа зовнішньої оболонки мала, то зменшується вартість будівництва. Принципи для досягнення цього давно відомі:
• по можливості компактний спосіб будівництва із сприятливим А / V співвідношенням (відношення площі зовнішніх поверхонь  огороджувальних конструкцій будинку до опалювального об'єму будівлі по зовнішнім габаритам [м2 / м3] );
• спорудження прибудов замість окремих будинків;
• слід уникати складних форм зовнішньої теплоізоляційної оболонки будівлі.
Це не означає, що необхідно відмовитися від архітектурних деталей оформлення фасадів. Проблема в тому, що за теплоізоляційної оболонкою і в ній самій з'являються нові зазори. Компактність - це в першу чергу питання ціни будівництва. Чим менше компактна оболонка будівлі, тим більше необхідно інвестувати для скорочення тепловтрат, що призводить до подорожчання будівництва.
Основні принципи якісної теплоізоляції:
• необхідно визначити замкнену термічну (теплоізоляційну) оболонку, що охоплює комфортну зону. Всі приміщення, температура яких в зимовий час повинна бути вище + 15 С, знаходяться всередині оболонки;
• ця оболонка, яка переривається лише в місцях установки вікон, повинна мати у всіх місцях високі теплоізоляційні характеристики. Мінімальна товщина утеплювача складає в будь-якому місці теплоізоляційної оболонки 25 см. (Група за коефіцієнтом теплопровідності 040, тобто λ = 0,04Вт / (м ° С)).

Для проектування це означає: в кожному горизонтальному розрізі і в кожному перетині теплоізоляційну оболонку кожного окремого будівельного об'єкта необхідно показувати на кресленнях за допомогою широкої товстої лінії олівця в масштабі еквівалентному товщині утеплювача 25 см.
На практиці навіть бажано, по можливості, ще більше покращити  теплоізоляцію непрозорих зовнішніх будівельних елементів. Доцільно, щоб коефіцієнт теплопередачі U дорівнював близько 0,1 Вт / (м2 * К) (опір теплопередачі До = 1 / 0,1 = 10 (м2 * С) / Вт. - Прим. Пер.), Що відповідає еквівалентній товщині ефективного утеплювача близько 40 см. Звичайно, це велика товщина утеплювача, але тільки дотримуючись цього шляху, можна в даний час досягти малих тепловтрат за прийнятною ціною. У майбутньому все більше будуть використовуватися також вакуумні панелі, із застосуванням яких можливий високий теплоізоляційний ефект при відносно малих товщинах стіни.

Параметри теплоізоляції пасивного будинку з непрозорих будівельних елементів

 

U, Вт/(м2К)
[или Rо = 1/U, (м2оС)/Вт]

Еквівалентна товщина утеплювача для групи за коефіцієнтом теплопровідності 040 *

Необхідна величина         в кожному  місці

0,15 [6,67]

25 см

Як правило, необхідно прагнути до величини

0,10 [10,0]

40 см

Розглядаючи вже наведені приклади, видно, що здаються на перший погляд дуже високі теплотехнічні властивості теплоізоляційної оболонки на практиці зовсім не викликають подиву. На основі цього пропонуються абсолютно нові, економічно обґрунтовані конструктивні деталі для вирішення цього завдання.

Складних конструкцій необхідно уникати: вони виявляються малопрактичних і стають насамперед дорогими. Теплоізоляцію можна сформулювати наступним чином, щоб пристрій теплоізоляційної оболонки виявилося дуже простим і пластичним.

Сумлінне виконання теплоізоляції виявляється теж дуже важливим. З самого початку проектування необхідно звернути увагу на можливість виконання проекту.

 За останні п'ять років було розроблено ряд конструкцій зовнішніх стін, придатних для пасивних будинків (мал.2.):
конструкції зовнішніх стін для пасивних будинків

Мал.2. Конструкції зовнішніх стін, які можна застосувати до пасивних будинків.

а) теплоізоляційна система для зовнішніх стін (двошаровий конструкція) з товщиною ефективної теплоізоляції більш ніж 25 см;
б) нерозбірна опалубка з пінополістиролу, яка заповнюється бетоном на будівельному майданчику. Не становить особливих проблем збільшення зовнішнього шару пінополістірольной опалубки на кілька сантиметрів для досягнення стандарту пасивного будинку;
в) елементи стін з дерев'яних щитів з двотавровими легкими балками і більш ніж 30 сантиметровим шаром теплоізоляції;
г) багатошарові стінні елементи заводської готовності з теплоізоляцією з пінополіуретану;
д) готові елементи з легкого бетону з інтегрованою теплоізоляцією;
е) блокові шпунтові дощаті стіни з теплоізоляцією, що знаходиться з зовнішньої сторони;

 ж) проста технологія з природного матеріалу: будівництво з використанням тюків з соломи. Даний метод дуже популярний в Північній Америці;

з) версія хай-тек: вакуумна теплоізоляція, за допомогою якої можна успішно досягти найнижчого значення коефіцієнта теплопередачі вже при товщині від 2,5 см.

Схожі матеріали

comments powered by Disqus
Контакти
Центральний офіс:
м.Червоноград,
вул. Промислова, 29
(03249) 4-29-41, (03249) 4-76-70
Замовлення пінопласту:
(067) 673 32 41, (067) 560 60 50
Замовлення покрівлі:
(067) 674 32 60, (067) 560 60 40