Консультації та замовлення продукції:
Eurobud >> Пінопласт >> Все про пінопласт >> Горючість пінопласту

Горючість пінопласту

Існує декілька популярних видів пінопласту на основі полістиролу, це спінений пінополістирол ПСБ-С і ПСБ, а також екструдований пінополістирол ЕППС. Вони володіють  практично ідентичними  властивостями, але є деякі відмінності. Пінопласт ПСБ-С отримують з полістиролу, що спінюється, до складу якого введені антипірени - це речовини, які сповільнюють процеси займання і горіння. Пінопласт з антипіренами не підтримує процес горіння і не поширює вогонь. Час самостійного горіння не більше 4 секунд і при видаленні джерела вогню пінопласт ПСБ-С припиняє горіння - загасає, через це його і називають самозатухаючий і позначаються літерою «С». Він має групу горючості Г1. 

Пінопласт ПСБ неможливо відрізнити від пінопласту ПСБ-С, він має такий самий вигляд, колір і характеристики, але не має в своєму складі антипіренів, це відображається в його групі горючості - Г3, або Г4. Такий пінопласт підтримує горіння і не загасає в перебігу 4 сек. Таку ж групу горючості має і екструдований пінополістирол ЕППС, який в процесі горіння утворює краплі розплаву, які продовжують горіти.
Варто так само відзначити, що не всі вироби з мінеральної вати негорючі, існує ряд мінераловатних виробів які мають групу горючості Г1 і Г2, це пов'язано з тим, що сполучними елементами між волокнами мінеральної вати виступають горючі полімерні матеріали, які підтримують процес горіння.

Будівельні матеріали згідно ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва» розділяються на негорючі (НГ) та горючі (Г1-Г4). Групу горючості визначають згідно ДСТУ Б В.2.7-19-95 «Матеріали будівельні. Методи випробування на горючість »і виділяють чотири групи:
• Г1 (низької горючості);
• Г2 (помірної горючості);
• Г3 (середньої горючості);
• Г4 (підвищеної горючості).
Для визначення групи горючості проводять випробування в лабораторії. На зразок пінопласту направляють полум'я вогню, що отримується за допомогою газового пальника, впливають на зразок протягом 10 хвилин. Проводять виміри температури димових газів, ступінь пошкодження зразка по довжині і масі і тривалість самостійного горіння. Залежно від отриманих показників, матеріал відносять до тієї чи іншої групи горючості.

Група горючості

Параметри горючості

Температура димових газів
Т, ° С

Ступінь пошкодження за довжиною Sl,%

Ступінь пошкодження за масою Sm,%

Тривалість самостійного горіння t сг, с

Г1

≤135

≤65

≤20

0

Г2

≤235

≤85

≤50

≤30

Г3

≤450

>85

≤50

≤300

Г4

>450

>85

>50

>300


 Для матеріалів групи горючості Г1-Г3 не допускається утворення крапель розплаву, які будуть горіти під час проведення випробувань. 

Горючість пінопласту залежить від вихідної сировини і маркується по ДСТУ Б.В.2.7-8-94 «Плити пінополістирольні. ТУ », як ПСБ або ПСБ-С. У першому випадку пінопласт з маркуванням ПСБ не містить антипірен і буде відноситись до групи підвищеної горючості (Г3 та Г4). Даний вид матеріалу використовується в основному у виробництві упаковки, це упаковка побутової техніки і продуктів харчування, і називається «пакувальним». Пінопласт ПСБ без добавки антипірену використовувати в якості будівельного матеріалу категорично не можна!
У другому випадку, пінопласт з маркуванням ПСБ-С (самозатухаючий) відноситься до груп з низькою, помірною або середньою горючістю. Даний вид матеріалу використовується в будівництві в якості теплоізоляції, виробництва декоративних елементів або деталей конструкції (сандвіч панелі, незнімна опалубка і так далі). При використанні пінопласту ПСБ-С в системі «мокрого фасаду» (згідно ДСТУ Б.В.2.6-36-2008 «Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією і облицюванням штукатурками»), плити повинні відноситись  до груп горючості Г1 або Г2, полістирольні матеріали з групою горючості Г 3, Г4 в даній системі використовувати не можна! Так само не можна використовувати плити ПСБ-С в системі «вентильованого фасаду», так як згідно з вимогами ДСТУ Б.В.2.6-35-2008 «Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією і облицюванням індустріальними елементами з вентильованим повітряним прошарком» у даній системі повинна бути негорюча теплоізоляція.
Часто на ринку теплоізоляції можна зустріти пінопласт ПСБ без добавок антипірену, який видають за будівельний ПСБ-С. «Пакувальний пінопласт», як Ви знаєте, використовувати в будівництві категорично не можна. Чому ж він присутній на ринку? Відповідь проста, він більш доступний і коштує дешевше якісного пінопласту. Вихід з даної ситуації один, купувати пінопласт у перевірених виробників, які піклуються про якість своєї продукції  і бережуть лояльністю своїх клієнтів, до таких належить компанія виробник ПП «Євробуд» , який постійно стежить за якістю своєї продукції. Продукція компанії ПП «Євробуд» відноситься до групи горючості - Г1 та підтверджена протоколом Науково-дослідного центру «Пожежна безпека».

Висновок: Пінопласт, який можна використовувати в будівництві має бути маркований як ПСБ-С і відноситись  до групи горючості Г1 або Г2. Такий пінопласт дозволено застосовувати в будівництві як українськими так і європейськими нормами, в різних системах теплоізоляції. Потрібно також відзначити, що політика пожежної безпеки ЄС побудована на основі умов «кінцевого використання» теплоізоляційного матеріалу або конструкції. Тобто, необхідні пожежобезпечні характеристики визначаються для всього конструкційного елементу будівлі. У зв'язку з чим, завжди рекомендується закривати пінополістирол захисним або герметичним покриттям, що неможливо не враховувати при грамотному будівництві. Грунтуючись на цьому можна зробити висновок про те, що вироби з пінополістиролу з типом горючості (Г1, Г2) не становлять  пожежонебезпеки якщо будуть встановлюватися у відповідності з будівельними нормами і в залежності  від їх призначення.

 

 

Контакти
Центральний офіс:
м.Червоноград,
вул. Промислова, 29
(03249) 4-29-41, (03249) 4-76-70
Замовлення пінопласту:
(067) 673 32 41, (067) 560 60 50
Замовлення покрівлі:
(067) 674 32 60, (067) 560 60 40