укр

Ще дотепер не розумієте як знайти ПСБ-С-25 серед усіх цих марок EPS?
Пояснюємо чому спінений полістирол EPS, і як не помилятися у “новому” маркуванні пінопласту.

“Старий” ДСТУ Б В.2.7- 8-94, у якому пінополістирольні плити маркувалися абревіатурою ПСБ-С, а далі у позначенні йшла цифра, що називалася «маркою»: 15, 25, 35 і 50, – втратив свою чинність.

Сьогодні в Україні діє новий ДСТУ Б EN 13163:2012 «Матеріали будівельні. Теплоізоляційні вироби із спіненого полістиролу (EPS). Технічні умови», який відповідає європейським стандартам та спрямований на підвищення якості продукції зі спіненого полістиролу в Україні. Цей стандарт використовує зовсім інше маркування – теплоізоляційні вироби маркуються індексами міцності під час стиску.

 

 

Орієнтовна відповідність між «старою» системою маркування та «новою», що застосовується у Європі, наведена у таблиці нижче. Можемо чітко спостерігати, що кожній із «старих марок» відповідає одразу кілька «нових типів». Отже, можемо зробити висновок, що європейська система маркування є більш точною для порівняння та вибору теплоізоляційних виробів.

 

 

Стандарт ДСТУ Б EN 13163:2012 входить до «Переліку національних стандартів, які в разі добровільного застосування є доказом відповідності продукції вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд», затвердженого Міністерством розвитку громад та територій України. Тому для гарантії якості та експлуатаційної витривалості спіненого полістиролу EPS рекомендуємо обов’язково запитувати у виробників сертифікати відповідності вимогам ISO 9001 та ДСТУ Б EN.

 

Детальніше з стандартом ДСТУ Б EN 13163:2012 ви можете ознайомитися у розділі “Документація”.

 

Пінопласт виробництва Eurobud виготовляється згідно чинного стандарту ДСТУ Б EN 13163:2012!

 

калькулятор