Снігозатримувач – даховий елемент, який служить для поступового сходження снігу з даху. Такого типу снігозатримувач (короноподібний) кріпиться на металочерепицю.
Снігозатримувач (підкова)
Елементи даху
- Скат — поверхня даху, що розташована під нахилом, безпосередньо на яку монтується покрівельний матеріал.
- Коньок— верхнє горизонтальне ребро даху, яке утворюється внаслідок пересікання двох покрівельних скатів. Для додаткового захисту від опадів і естетичного вигляду тут встановлюється коньковий елемент.
- Фронтон— бокова частина покрівельного ската. В цьому місці покрівля підлягає значним вітровим навантаженням. Для захисту країв покрівельного материалу від вітру і підпокрівельного простору від вологи на фронтах кріпятся вітрові планки.
- Карниз— нижня частина покрівлі, що розташована над спорудою. Служить захистом поверхні стіни від дощової води. При цьому покрівельний матеріал в цих місцях сам потребує додаткового захисту від негоди. З цією метою тут встановлюється надринвова (карнизна) планка.
- Жолоб— внутрішній кут (впадина), що утворюється перетином двох покрівельних скатів. Одне з самих вразливих місць скатної покрівлі. Потребує підвищеної уваги при монтажі: установки додаткової гідроізоляції і додаткових комплектуючих елементів – жолобів.
- Сніговий бар’єр— конструкція, що встановлюється на скатах покрівлі і запобігає лавиноподібному сходженню снігу з даху. Бувають різні типи снігозатримувань, наприклад з металічного профілю чи короноподібні. Снігобар’єри – це обов’язковий елемент, що встановлюється на дах покритий металочерепицею чи профнастилом.
- Пристінна планка — ділянка покрівлі, на якій вона примикає до стіни чи труби. Так як і жолоб пристінна планка потребує встановлення додаткової гідроізоляції відповідних комплектуючих елементів – пристінних.
Інші товари