укр

Одним з основних параметрів марок пінополістиролу є коефіцієнт теплопровідності, тобто лямбда, який знаходиться в інтервалі від 0,030 до 0,045 Вт / (м * К) і визначає здатність полістиролу проводити тепло. Він важливий для всіх видів полістиролу, як для утеплення фасадних стін, так і для утеплення підлоги або фундаментних стін.

За однакових умов через полістирол з більшим коефіцієнтом теплопровідності буде надходити більше тепла. Тому полістирол із низькою лямбдою та відносно невеликою товщиною може утеплити будівлю краще, ніж більш товстий полістирол із більш високим показником λD. По можливості вибирайте полістирол з найнижчим значенням лямбда. Проте, окрім коефіцієнту теплопровідності, важливі також інші параметри (міцність на розрив, міцність на згин та водопоглинання).

Плити для утеплення фасадів обов’язково повинні мати випробувану міцність на розрив перпендикулярно до торцевих поверхонь – TR. Значення TR не може бути нижче 80 кПа, найбільш оптимальним та рекомендованим є показник – 100 кПа.

Іншим параметром, що характеризує полістирол, є міцність на стиск при 10% лінійній деформації, кПа. Це відношення сили стиску до поверхні полістирольної плити. Тому слід вибирати полістирол з високим значенням CS, що гарантує високу стійкість до стиснення.

В місцях, де утеплювач переносить високі механічні навантаження, тобто в фундаментній плиті, підлозі та на плоскій покрівлі, важливе значення має параметр BS, тобто міцність на згин. Щодо міцності на згин, числова частина у позначенні показує мінімальне значення навантажувального згину в кПа.

Вибираючи полістирол, враховуйте не лише ціну, але і його щільність. Вага полістиролу свідчить про його якість і відповідає всім необхідним для нього параметрам. Не всі виробники полістиролу зазначають на упаковках густину виробу. 

Eurobud розміщує на кожній упаковці читабельну інформацію про параметри виробу. Вони представлені у вигляді таблиці, в якій вказані основні властивості, такі як мінімальна густина виробу в кг/м³, міцність при стиску (CS), границя міцності при згині (BS), рівень міцності при розтягу (TR) та оголошений коефіцієнт теплопровідності позначений символом λD.

калькулятор