укр

Програма гарантії якості пінополістиролу «EUROBUD – якість EPS гарантовано» спрямована на висвітлення стандартів виробництва полістиролу та створення інструментів, які допомагають клієнтам просто та швидко перевірити якість продукції в якій вони зацікавлені.

Причиною впровадження такої програми стало те, що сьогодні в Україні велика частина утеплювальних робіт проводиться з використанням неперевірених, низькоякісних матеріалів. Головним механізмом маніпуляції задля вибору такої продукції залишається приваблива ціна. Проте, такий підхід до енергозбереження на фінішному етапі  призводить до надмірної затрати енергії на кондиціонування та опалення приміщення.

Компанія «Eurobud» прагне унеможливити пропозицію споживачам пінополістирольних плит для будівництва, які не відповідають заявленим технічним параметрам на упаковці та вводять споживачів в оману. Навмисна економія  коштів виробником на сировині призводить до втрати ключових фізико-механічних властивостей пінополістирольних плит і, як наслідок, марка пінопласту є значно нижчою ніж зазначає виробник.

Випробування, які ми регулярно проводимо, показують, що до 80% пінополістиролу з низькою вартістю, не відповідають зазначеним показникам на упаковці. Відтак, продукт не може гарантувати ефективного енергозбереження та очікуваної економії електроенергії. Основні невідповідності полягають в:

  1. Невідповідність зазначеної густини пінопласту до реальної;
  2. Неправдивий зазначений коефіцієнт теплопровідності;
  3. Неправильні рекомендації по застосуванню продукції. Наприклад: споживачам рекомендують застосовувати для фасаду пінопласт менш щільним ніж 12,5 кг, що категорично не рекомендується.

Споживач продукту пінополістирольних плит може самотужки перевірити відповідність зазначеної інформації. Найшвидшим та, з високою ймовірністю, найбільш достовірним способом такої перевірки є зважування: продукт із недостатньою вагою, автоматично можна трактувати як низькоякісний. Такий метод забезпечує максимально точну перевірку в позалабораторних умовах. Варто зазначити, що проведення повноцінної перевірки у лабораторії є фінансово затратною та має ускладнений процес у зв’язку з невеликою їх кількістю в Україні. Також, нагадаємо, що, на жаль, обладнання таких лабораторій в Україні бере свій початок з періоду радянського союзу (СРСР) та є застарілим.

Процедура самостійної перевірки дуже проста: зважте пачку полістиролу, поділіть його вагу на об’єм упаковки (об’єм стандартної пачки становить 0,3 м3) і порівняйте результат із рекомендованою густиною, вказаною на упаковці або в таблиці, що зображена нижче.

До прикладу, розглянемо пачку пінополістиролу Eurobud EPS 60. Вага пінопласту цієї марки на 1 м3 становить 12,5 кг. Відтак, при підрахунку  12,5 * 0.3 = 3,75 кг. Таким чином, споживач отримавши такі дані щодо ваги пінополістиролу, може бути переконаний в його високій якості та відповідності європейським стандартам.

МАРКА Мінімальна вага 1 м3 пінопласту (кг)* Мінімальна вага пачки пінопласту в об’ємі 0,3 м3 (кг)*
EPS S (7) 7 2,10
EPS S (7,5) 7,5 2,25
EPS S (8) 8 2,40
EPS 30 9 2,70
EPS 40 10 3,00
EPS 50 11 3,30
EPS 60 12,5 3,75
EPS 60 (Graphite) 12,5 3,75
EPS 70 13,5 4,05
EPS 70

(Graphite)

13,5 4,05
EPS 80 15 4,50
EPS 80

(Graphite)

15 4,50
EPS 90 16 4,80
EPS 100 18 5,40
EPS 120 20 6,00
EPS 150 23.5 7,05
EPS 200 28 8,40
EPS 250 35 10,50

*+- 5% в залежності від умов зберігання

 

Ці дані компанія «Eurobud» отримала, опрацювши параметри механічної міцності, заявлену густину та коефіцієнт теплопровідності різних марок пінополістиру більше 40 провідних виробників Європи. Ці параметри формувалися під час досліджень лабораторією «Іnstytut techniki budowlanej» (м. Варшава, Польща), в якій перевіряється пінопласт різних виробників та марок.

На основі цих досліджень міжнародних стандартів енергозбереження та європейському досвіді, створили власний стандарт якості «Eurobud». Відтак, відповідно до стандарту якості та задля його контролю споживачем, компанія «Eurobud» вказує на упаковці густину та іншу ключові параметри пінополістиролу, що не робить жоден інший виробник в Україні.

Одним з основних чинників відкритості та чесності Eurobud є розміщення на кожній упаковці читабельної інформації про параметри виробу. Вони представлені у вигляді таблиці, в якій вказані основні властивості, такі як мінімальна густина виробу в кг/м³, міцність при стиску (CS), границя міцності при згині (BS), рівень міцності при розтягу (TR) та оголошений коефіцієнт теплопровідності позначений символом λD.

Приклад таблиці на упаковці пінопласту марки EPS 60 компанії «Eurobud»

Примітка: Інформація про густину полістиролу не вимагається регламентами і не є стандартом маркування на упаковці. Вона зображується, аби за допомогою цього показника  в побутових умовах можна було перевірити якість і параметри пінополітиролу з високою точністю.

Звісно, що, часом, при однаковій щільності, пінопласт може мати різні характеристики. Це пов’язано із застосуванням різної якості сировини та обладнання.

Компанія «Eurobud» рекомендує:

  • Для правильного та ефективного утеплення необхідно обирати пінопласт марки та густини, що відповідає проектному рішенню.
  • Для термоізоляції фасадів наполегливо рекомендуємо використовувати пінопласт густиною 12,5-18 кг/м3 (EPS 60 – EPS 100), товщиною 15-25см. Чи можна використати вищу марку пінополістиролу? – Так, можемо. ЕPS 150 наділений ще кращими механічними властивостями, але він не завжди є економічно обґрунтованим для даного призначення.
  • Для термоізоляції підлог на ґрунті, фундаментів, цоколів, плоских та скатних дахів слід обирати пінопласт густиною 15-35 кг/м3 (EPS 80 – EPS 250), товщиною 15-35см.

Примітка: при виборі марки пінопласту, варто враховувати навантаження що буде здійснюватися на площину: чим більше навантаження тим вища марка пінопласту.

Отже, що таке програма гарантії якості пінополістиролу «EUROBUD – якість EPS гарантовано»? Компанія «Eurobud» започаткувала цю програму з метою формування обізнаності споживачів пінополістиролу щодо ключових показників його якості. Вона базується на низці досліджень європейського іноземного досвіду та українських реалій і включає, як і математичні розрахунки, так і побічну оцінку деталей.

Саме тому, компанія Eurobud розміщує густину на упаковках, яку ми вивели для кожної марки,  аби прозоро доносити інформацію своєму споживачеві про те, що він купує якісний, безпечний і довговічний полістирол.

Додаткове маркування не тільки полегшує вибір правильного пінополістиролу, але й надає кожному можливість перевірити, чи відповідає продукт заявленим параметрам.

І пам’ятайте: ЯКІСТЬ МАЄ ВАГУ!

калькулятор