Профнастил – холоднокатаний гарячеоцинкований сталевий лист, який підлягає складній технологічній обробці : сталевий оцинкований лист покривається фосфатним антикорозійним пасивуючим шаром, після цього наноситься Ґрунтовка , а за тим захисне полімерне покриття (поліестер глянець, поліестер мат), що надійно захищає профнастил від впливу шкідливих атмосферних чинників і зберігає його стійкий колір не один десяток років. Шар полімерного покриття є найважливішим, тому що надає металу відповідного кольору і структури та безпосередньо контактує з зовнішніми факторами (з лицевої сторони), а також захисне полімерне покриття меншої товщини, нейтрального кольору (з зворотної сторони).
Види полімерних покриттів:
Основу профнастилу складає сталевий лист , який з обох сторін покритий цинковим шаром і ретельно прогрунтований надійним антикорозійним покриттям, стійким до впливу атмосферних чинників, що дозволяє використовувати цей матеріал в будь-яких кліматичних умовах.
Глянцевий поліестер:
Відносно недороге покриття товщиною 25 мікрон з глянцевою поверхнею в основі якого знаходиться поліефірна фарба, якій властива хороша стійкість кольору і надійно захищає метал від корозії і ультрафіолетового випромінювання. Вимагає обережності при транспортуванні з метою запобігти пошкодженню покриття. Це покриття характеризується високою еластичністю і легко формується. Фактура поверхні з таким покриттям – гладка і блискуча.
Матовий грубозернистий поліестер:
Поліефірне покриття товщиною 35 мікрон з матовою поверхнею. Йому властива висока стійкість до механічних пошкоджень поверхні, також зберігає свої властивості і колір протягом десятиліть в будь-яких кліматичних умовах. Фактура поверхні з таким покриттям має приємний бархатистий вигляд і більш глибокий колір.
Двостороннє полімерне покриття
Це покриття ідентичне глянцевому поліестру, в якому захисний полімерний шар фарби наноситься з обох сторін сталевого листа однакового кольору і однакової товщини. Таким чином метал з обох сторін пофарбований в кольорі, що надає профнастилу естетичного вигляду з обох сторін, що є важливим при будівництві огорож і огорожних конструкцій.
Оцинковка
Процес цинкування (покриття сталі цинком) є обов’язковим при виробництві профнастилу . Це покриття необхідне для захисту металу від корозії. Основною характеристикою цинкового покриття є кількість цинку (в гр.) на квадратний метр. Через відсутність кольорового покриття, вартість такого профнастилу значно зменшується, що є важливо при його використанні на великих площах, де зовнішній вигляд (кольорове покриття) не є обов’язковим.
Алюцинк
Алюцинк – це сплав алюмінію і цинку, який забезпечує надійний захист стального листа від корозії . Алюміній славиться своїми антикорозійними якостями , а цинк забезпечує захист зрізів стального листа. Алюцинк складається з алюмінію, цинку, кремнію. Кремній необхідний для забезпечення правильної реакції між стальним листом і сплавом. Поверхня покрита сплавом алюцинку має привабливий зовнішній вигляд , вона гладка і срібляста. Стальні листи покриті алюцинком відмінно тримають фактуру поверхні незалежно від форми листа (рельєфна чи гладка). Покриття алюцинк витримує температуру до 315 ºС.
Багата кольорова гамма і вибір профілів нададуть Вам можливість використовувати наш профнастил за широким призначенням.