укр

Популярність пінополістиролу, як утеплювача зумовлена його відмінними експлуатаційними властивостями. Він легкий у монтажі, не гниє, вологостійкий, а головна його перевага – невисока ціна, порівняно з іншими видами ізоляційних матеріалів. 

Проте, останнім часом, на просторах інтернету ми часто зустрічаємо чимало неперевірених тверджень про недоліки пінополістиролу, як ізоляційного матеріалу. 

Пропонуємо вам сьогодні, разом з нами розвіяти найпопулярніші міфи про пінопласт.

Міф 1. Пінопласт горить

При виробництві пінополістирольних плит для будівництва в сировину додають антипірен, який позбавляє пінопласт властивості горіти. Пінопласт з антипіренами не підтримує процес горіння, не поширює вогонь і відноситься до групи горючості Г1. Час самостійного горіння не більше 4 секунд і при видаленні джерела вогню пінополістирол припиняє горіння – загасає. 

Міф 2. Пінопласт їдять гризуни

Відповідь на це питання досить проста – Ні! А все тому, що молекули пінополістиролу складаються виключно з вуглецю і водню. У складі пінопласту немає ніяких поживних речовин для гризунів.

Це підтверджено і тим, що гризуни не «їдять» інші споріднені матеріали, які також складаються з водню і вуглецю – а це безліч предметів побуту, які знаходяться в нашому домі.

При правильному і грамотному виборі матеріалу, якісному монтажі пінопласту, питання про гризунів навіть не виникає.

Міф 3. Пінопласт шкодить здоров’ю

Пінопласт не є небезпечним і вважається екологічним теплоізоляційним матеріалом, що підтверджено багатьма дослідженнями.

Британська рейтинг BRE * присвоює пінопласту вищий клас екологічності А +.
Також, варто відзначити, що продукція компанії Eurobud підтверджена сертифікатом екологічності і має право на використання знаку екологічного маркування «Зелений журавлик». 

Цей знак підтверджує, що продукція ТМ Eurobud відповідає вимогам екологічних критеріїв оцінки життєвого циклу продукції, встановлених в СОУ ОЕМ 08.002.016.048 «Матеріали тепло- і звукоізоляційні. «Екологічні критерії».

Міф 4. Пінопласт не довговічний

Компанія Eurobud на базі Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій офіційно підтвердила термін ефективної експлуатації пінопласту без втрати первинних властивостей не менше 50 років, що свідчить про тривалий термін експлуатації виробу.

Міф 5. Пінопласт вбирає вологу

Лабораторні випробування довели, що за перші 24 години, після занурення в воду, пінополістирол вбирає в себе рідину. Проте, це максимум 1,5 – 2% від власної ваги. Після цього, поглинання рідини пінопластом повністю припиняється. Матеріал не втрачає теплоізоляційні властивості.

калькулятор