укр

Окрім якості будівельних матеріалів, надважливим аспектом є процес їх якісного монтажу та встановлення. Саме тому, ми підготували практичний посібник для всіх, хто хоче дізнатись про технологію монтажу системи теплоізоляції. Це вам стане у пригоді, для кращого контролю та оцінки того, що відбувається на власних будівельних майданчиках.

1.Підготовка основи

Надзвичайно важливим кроком для початку є правильна оцінка та підготовка основи.  Теплоізоляція  система ETICS може застосовуватися на стінах із збірних бетонних елементів, монолітного бетону, на стінах з цегли, газобетонних, бетонних та керамічних блоків.
При цьому, конструкція стіни може бути як одно- , так і багатошаровою, а їх поверхня покрита штукатуркою, або сирою, тобто не оштукатуреною.

Компанія «EUROBUD» рекомендує починати утеплювати нові стіни не раніше ніж через місяць після їх будівництва. Зазвичай, цей період припадає після закінчення внутрішніх мокрих робіт, таких як оздоблення штукатуркою або заливка стяжки  підлоги.Основа повинна бути, перш за все, міцною, сухою та без речовин, що зменшують щільність прилягання (таких як жир, бітум, пил тощо). Якщо штукатурки відстає від стіни, її необхідно здерти. У випадку сумнівів щільності прилягання, вона перевіряється постукуванням, адже це допоможе виявити пустоти. Всі інші поверхневі подряпини і тріщини не потребують додаткових робіт за умови, що вони утворилися на ділянках стіни, де штукатурка добре щепилась зі стіною.

2.Початок теплоізоляційних робіт

Нижній край шару утеплення, як правило, починається з профільних смуг. Вони повинні бути закріплені за допомогою дюбелів, з інтервалом три кріплення на метр. Нерівність стін вирівнюється за допомогою пластикових розпірок. Рекомендуємо з’єднувати планки спеціальними кріпильними фіксаторами, що покращує вирівнювання профілю. Між профільними смугами повинна бути відстань близько 2-3 мм, це й дозволить Вам без проблем встановити фіксатори.

До цього ж етапу віднесемо приготування клейового розчину, яке є, насправді, просте. Вміст упаковки висипають у виміряну кількість чистої прохолодної води і змішують повільнообертовим змішувачем до отримання однорідної маси без грудочок. Співвідношення води та сировини вказується на упаковці.

 

3.Нанесення клеючої речовини на пінополістирольні плити та монтаж теплоізоляційного шару.

Надважливим фактом є правильність нанесення розчину клею на ізоляційні плити. Найпоширеніший  метод називається метод «окружної точки». Він полягає у нанесенні розчину по периметру дошки смугою завширшки 3-5 см, а додатково всередину рами наноситься від 3 до 6 ділянок розчину. Саме цей метод забезпечує щільне прилягання пінополістирольної плити та збереження всіх теплоізоляційних функцій.

Монтаж теплоізоляційних плит. Плити щільно кріпляться один до одного, починаючи плінтуса до самого даху, зберігаючи при цьому зв’язок вертикальних швів (так званий шаховий брус). Винятковими місцями, де слід встановлювати ізоляційні плити, щоб вони не торкалися одна одної, є кути вікон чи інші отвори на фасаді.

Після нанесення розчину панель слід негайно покласти на стіну і притиснути зверху довгим брусом, щоб плита  знаходилася на одному рівні із сусідніми. Якщо клейова суміш виходить за межі плити, її потрібно зібрати. Зверніть увагу, що свіжоклеєні дошки не можна переміщувати, оскільки це негативно вплине на щільність прилягання. Якщо вам не вдалось з першого разу добре приклеїти дошку, відірвіть її, зберіть клейовий розчин, а потім знову наклейте за допомогою свіжого розчину.

Нагадаємо, що для теплоізоляції фасадів, компанія “EUROBUD” рекомендує встановлювати пінопласт марок EPS 60-EPS 150 (залежить від конструкції стіни). Детальнішу  інформацію щодо підбору марки та товщини пінопласту, Ви можете знайти у нашій статті.  

 

4.Механічні кріплення. Дюбелі.

Механічні кріплення використовуються для фіксації ізоляційних плит , якщо проектант вважає, що вони потрібні в певній ситуації та для конкретної будівлі. Їх кількість, тип, довжина та розподіл повинні бути детально вказані в проекті утеплення. Тип кріпильних елементів залежить від типу основи, в яку вони вкладаються (цегла, керамоблок, газобетон тощо). Зручним є те, що для фіксації пінополістирольних плит можна використовувати з’єднувачі (дюбелі) як  з пластиковим, так і сталевим штифтом.

5.Розширення

Існуючі деформаційні шви в елементах будівлі або між ними слід перенести на утеплений фасад . Для цього використовуються профілі розширення. Їх монтаж забезпечує герметичність системи з можливими зрушеннями будівельних конструкцій. Розширювальні профілі слід приклеювати до зазорів шириною близько 15 мм за допомогою клейового розчину, рекомендованого постачальником теплоізоляційних систем. Для цього слід використовувати профілі, обладнані армуючими сітчастими смугами, що дасть змогу отримати необхідну упрогість з’єднання перекриття сітки на стику з профілем.

 

 

6. Оздоблення фасадною сіткою зі скловолокна

Посилений шар з фасадної сітки захищає теплоізоляційні системи від механічних пошкоджень.  Ми рекомендуємо виконуємо його, в першу чергу в місцях, що вимагають підвищеного захисту.

Такими місцями є всі кути віконних і дверних прорізів . Додатковий захист забезпечують сітчасті смуги розмірами не менше 35х25 см, склеєні під кутом 45 °. Це запобігає утворенню діагональних тріщин у кутах отворів. Для зміцнення кутів використовуються кутові профілі з сіткою. Їх використання полегшує формування кутів будівлі та країв косяків.

Розчин наноситься металевим шпателем, шаром із рекомендованою виробником товщиною на поверхню, трохи більшу за ширину сітки. Свіжа сітка зі скловолокна накладається на свіжий розчин і вкладається кельмою з нержавіючої сталі. Армуюча сітка повинна бути повністю вкладена в шар клейкого матеріалу.

 

7. Оздоблення штукатуркою

Поверхня системи теплоізоляції опорядження штукатуркою, яку часто називають просто штукатуркою захищає всі нижні шари від впливу погодних умов і підвищує стійкість всієї конструкції до ударів. Як правило, тонкошарові штукатурки можна наносити приблизно через 3 дні після завершення робіт з армованим шаром. Система робіт повинна бути організована таким чином, щоб команда працювала без перерв, одночасно мінімум на 2-3 рівнях риштування.

Штукатурній поверхні можна надати одну з кількох фактур, що використовуються на фасадах. Вони отримуються за допомогою пластикового шпателю.

 

 

Томаш Гертман, Асоціація систем теплоізоляції

http://termomodernizacja.org/

 

калькулятор