укр

Утеплення експлуатованого та неексплуатованого горища.

 

В більшості випадків втрати тепла через неутеплений дах становлять приблизно 15-20% всіх втрат тепла в будівлі. Якщо  ваше горище передбачає екплуатацію і ви  хочете покращити рівень комфорту вдома, шляхом нормалізації температурного режиму,  не варто недооцінювати аспект утеплення дахового покриття. Якщо ж Ваше горище неексплуатоване, тоді шар утеплення монтується на конструкцію перекриття стелі між житловим приміщенням і горищем.

 

Способи утеплення односхилого даху:

»Утеплення зі сторони покриття даху (зовнішня сторона)

»Утеплення зі сторони піддашшя (внутрішня сторона).

 

Теплоізоляція зі сторони піддашшя.

На жаль, утеплення з внутрішнього боку горища вимагає видалення внутрішнього облицювання та будівель колінні стінки. Тільки так можна дістатися до існуючої ізоляції. Якщо шар теплоізоляції укладений між кроквами, під крокви укладають додатковий шар утеплювача за допомогою сітки зі сталевих профілів та кріплень.

Після утеплення встановіть пароізоляційну фольгу і знову покрийте площини плитами гіпсокартону.

Розташування додаткового ізоляційного матеріалу з боку горища зменшує кубатуру приміщень, що є найбільшим недоліком цього рішення. Загальна товщина після термомодернізації сягає 30 см, а для енергоефективних будинків рекомендується загальна товщина 40 см. Такий метод також можна використовувати, щоб уникнути демонтажу дахового покриття (черепиця, профнастил тощо).

Ізоляція складного даху зі сторони покриття даху.

 

Другий спосіб утеплення односхилого даху – укладання шару утеплювача з зовнішньої сторони. Це рішення є доцільним, якщо ми хочемо зберегти поточну кубатуру кімнат на горищі. Однак він є не менш важкий, оскільки вимагає демонтажу існуючого покрівельного матеріалу. Деякі покриття відносно легко демонтуються (наприклад, черепиця для даху). А з іншого боку, розбирання листового металу або бітумної черепиці набагато складніше. Окрім цього, під час процесу теплоізолціїї з зовнішньої сторони, не забувайте зважати і на погодні умови.

Вибираючи тип утеплювача, ми повинні керуватися значенням коефіцієнта теплопровідності λ. Менше значення коефіцієнта теплопровідності дозволяє використовувати ізоляцію меншої товщини для збереження тих ж властивостей теплоізоляції. Надмірної густини теплоізоляційного шару, також, не повинно бути занадто багато, оскільки воно призводить до додатковго навантаження на  конструкцію даху. Важливий також економічний аспект. Однак більшість інвесторів розглядають термомодернізацію як хорошу інвестицію, яка швидко окуповується. Однак вам слід пам’ятати, що вибір оптимального методу утеплення покрівлі є результатом аналізу ряду даних: конструкція покрівлі, її технічний стан та бажаний рівень утеплення. Аналізуючи вихідні конфігурації та умови, кожен дах вимагає індивідуального підбору теплоізоляційного рішення.

калькулятор