ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ЧИ НІ?
Це, мабуть, найпоширеніший міф про пінопласт, який поширюється на ринку теплоізоляційних матеріалів конкурентами. Руйнуємо черговий міф про пінопласт разом!
Пінопласт дійсно має здатність горіти, але час його самостійного горіння не перевищує 4 сек, якщо немає додаткового джерела вогню. У сучасному спіненому пінополістиролі EPS містяться добавки антипіренів, які забезпечують його самозатухання та вогнестійкість.
Легенда про те, що пінопласт пожежонебезпечний має коріння ще з радянських часів, коли якість і технологія виробництва пінопласту суттєво відрізнялися від сучасних стандартів. Сьогоднішній пінопласт – це високоякісний самозатухаючий матеріал, який не поширює полум’я. Навпаки, він є найпоширенішим матеріалом для теплоізоляції в Європі, особливо у фасадних системах ETICS.
Важливо зазначити, що багато досліджень і випробувань вже довели вогневу безпеку пінополістиролу EPS. Цей матеріал класифікується за групою горючості як матеріал групи Г1 згідно ДСТУ 8829:2019 та як матеріал класу Е за класом реакції на вогонь згідно ДСТУ EN 13501-1.
Реакцію на вогонь пінополістиролу EPS найкраще оцінювати не як окремого виробу, а як цілої системи, так як це роблять у Європі. Пінополістирол EPS в фасадних системах ETICS демонструє відмінну поведінку, що підтверджено чисельними випробуваннями. Системи ETICS з полістиролом EPS згідно EN 13501-1 класифікуються не нижче класу реакції на вогонь – B-s1, d0, що підтверджує їх високий рівень пожежної безпеки. Системи такого класу практично не мають обмежень для застосування у Європі.
Випробування пожежної безпеки спіненого полістиролу EPS Асоціації виробників полістиролу Литви: ETICS su EPS natūriniai degumo bandymai prisilaikant DIN4102-20 standarto reikalavimų – PPA (epsa.lt)