укр

Пінополістирольні плити EPS стійкі до більшості зовнішніх факторів, які впливають на теплоізоляцію в умовах її використання.

Однією з переваг EPS є саме його хімічна стійкість, у цій статті ми розглянемо хімічні речовини, з якими пінополістирол EPS може взаємодіяти, що підкреслює його високу стійкість та довговічність, та обмеження стосовно взаємодії пінополістиролу з деякими хімічними речовинами.

Стійкість пінополістиролу до хімічних речовин:

Вода, морська вода, розчини солей +
Найпоширеніші будівельні матеріали, наприклад, вапно, цемент, гіпс, ангідрит +
Луги, такі як калійний луг, аміак, вапняна вода +
Мило, розчини ПАР +
Соляна кислота (35%) +
Азотна кислота (до 50%) +
Сірчана кислота (до 95%) +
Слабкі та розбавлені кислоти, молочна кислота, вугільна кислота, гумінові кислоти +
Солі, добрива (вапнякова селітра, нальоти на штукатурці, нальоти на металі) +
Бітум +
Молоко +
Силіконова олія +
Спирти, наприклад, метиловий спирт, етиловий спирт (спирт) +
Харчова олія +/-
Парафінова олія, вазелін, моторна олія для дизельних двигунів
Дігтярні речовини (cмолопродукти)
Холодний бітум і бітумна шпаклівка з розчинником
Органічні розчинники, такі як ацетон, етиловий ацетат, бензол, ксилол, трихлоретилен, тетрахлорметан, скипидар та ін.
Насичені аліфатичні вуглеводні, наприклад, циклогексан, очищений бензин, уайт-спірит (бензин-розчинник)
Карбюраторне паливо (звичайний бензин і супер бензин)

Пояснення: + стійкий; – не стійкий;  +/- умовно стійкий, через тривалий час може зморщуватися або розчинятися.

Одна з ключових переваг пінополістиролу це відмінна стійкість до впливу води. Він не розчиняється і не поглинає вологу, що робить його відмінним матеріалом для використання в умовах, де підвищена вологості або підвищена наявність води.

Пінополістирольні плити EPS не гниють в середовищі з високою вологостію і зберігають свої розміри і форму. Вони стійкі до плісняви, грибків і бактерій. Також важливо, що пінополістирольні плити EPS стійкі до найпоширеніших будівельних матеріалів, наприклад, до вапна, цементу, гіпсу, ангідриту.

Проте пінополістирол EPS є матеріалом, який може бути чутливим до взаємодії з деякими хімічними речовинами. В таблиці подано декілька речовин, яким категорично не рекомендується взаємодіяти з пінопластом: сильні органічні розчинники, ароматичні розчинники, концентровані кислоти, сильні луги.

Важливо відзначити, що взаємодія хімічних речовин з пінополістиролом може залежати від конкретних умов, таких як температура, тривалість контакту та концентрація речовини. Рекомендується завжди перевіряти сумісність хімічних речовин з пінопластом перед використанням, особливо якщо маєте справу з агресивними хімічними речовинами.

Загалом здатність пінополістиролу не взаємодіяти з різними хімічними речовинами, включаючи воду, розчинники, кислоти та луги, робить його незамінним матеріалом для будівництва, упаковування та інших галузей.

 

калькулятор